Sezgin AKGÜN HACIZADE Biyografi

Sezgin AKGUN HACIZADE1979 yılında Bursa’da doğdu.

2000 yılında Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu.
 
2000-2002 yılları arasında TOSYÖV Bursa Şubesinde Dernek Yöneticisi olarak çalıştı. 2002-2006 yılları arasında E-Kent A.Ş’de Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak çalıştı.
 
2009 yılında Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümü’nde İnsan Kaynakları alanında yüksek lisans öğrenimini tamamladı.

2006 – 2017 yıları arasında RM Eğitim Danışmanlık ve Organizasyon Firmasında Eğitim Koordinatörü ve Eğitmen olarak çalıştı. Bu süreçte çok çeşitli sektörlerdeki 300’den fazla firma çalışanları için Duygu Odaklı İletişim, İletişim Tercihleri, Çalışan Memnuniyeti gibi konulara odaklı eğitim verdi.

2018 Şubat ayı itibarıyla Defne Danışmanlık markası ile yola çıkan Sezgin AKGÜN HACIZADE, KOSGEB girişimcilik programı desteği ile Aralık 2018'de DFN Defne İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlık Hizmetleri Eğitim Ltd Şti kurmuştur. Kendi geliştirdiği Elementler Üzerinden İletişim Tercihleri üzerine çalışmalarına yön vermiş ve "Çalışan Mutluluğu", "İyi İşyeri" gibi kurum gelişimi ve verimliliğine insan faktörü üzerinden "İnsan Kıymetleri" kavramı üzerine yoğunlaşmıştır.

Evli ve bir çocuk annesidir.