Cem HACIZADE Biyografi

Cem HACIZADE1971 doğumlu olan Cem HACIZADE Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünde eğitimini tamamlamıştır. Öğrencilik yıllarında part-time olarak çalışma hayatına giriş yapmış ve 1983 yılında Türkiye'de daha bilgisayar makinesi neredeyse yok gibi iken 16 Kb lik bilgisayarda BEBİM ile Millli Eğitim Bakanlığı pilot projesi çerçevesinde yazılımcılığa adım attı. 

2000 yılında İstanbul’a yerleşti. Mobil ve internet uygulamaları alanında; uluslararası kurumlarla ortaklaşa Mobil cihazlar için uygulama ve iş geliştirme faaliyetleri yürüten "Mobil İnternet Teknolojileri Grubu"'nda Kurumsal İlişkiler Müdürlüğünü yaptı. Grup faaliyetleri kapsamında; Mobile Advertising Media (Mobil Reklamcılık), Mobile Ajanda (M-Ajanda), Mobile Accessories (Mobil Uygulamalar) alanında back office’de CRM ve CFM bilgileri değerlendirebilen uygulamalar ile ölçülebilir reklamlar konusuna dair çalışmalar yürüttü.

2009 Yılında MOBİNTEK Danışmanlık firmasının kurucu ortağı oldu. Mobil ve internet teknolojileri alanında faaliyet gösteren kurumda, e dünyada marka yönetimi, dijital ve sosyal medya, pazarlama iletişimi alanlarında danışmanlık hizmeti vermektedir.

MOBİNTEK çatısı altında 2013 yılı itibarı ile başlattığı çalışmalar ile internet ve mobil cihazlar üzerinde kullanılabilen “Marka Kent Mobil Platform”’u konseptini, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmiş olan ve Doğu Karadeniz Bölgesi’nin Dijital Turizm Rehberi niteliğindeki MyDOKA adlı yapının gerçekleşmesini sağlamıştır.

Çeşitli Kamu Kurum-Yerel Yönetimlerin mobil ve internet teknolojilerine yönelik Avrupa Birliği, Kalkınma Ajansı projelerinin yazılması ve yürütülmesinde danışman sıfatıyla üstlenmiştir. Aynı zamanda özel sektör firmalarının Avrupa Birliği, Kalkınma Ajansı, TÜBİTAK, KOSGEB vb. hibe desteklerinden faydalanmalarına yönelik proje yazım ve yürütme hizmeti vermiş, kurumların desteklerden faydalanabilmeleri için eğitimler vermiştir.

Halihazırda kurumsal danışmanlık hizmetleri veren "Defne İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlık Hizmetleri" çatısında Genel Yönetim, İş Organizasyonu, Kurumsal Yeniden Yapılandırma alanlarında eğitim ve danışmanlıkları yanı sıra "6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa" uyumluluk danışmanlığı hizmeti vermektedir. Cem HACIZADE ISO/IEC 27001:2013 Bilgi Güvenliğ Yönetim Sistemi ve ISO/IEC 27701:2019 Kişisel Verilerin Yönetimi Sistemi Baş Denetçi belgesi sahibidir.

25 seneyi aşan iş hayatında pek çok sektörde uzman, orta ve üst kademe yönetici ve de iş sahibi olarak çalışmış olan Cem Hacızade; 1990 yılından 2001 yılına kadar Basketbol Hakemliği yapmış, İlk Yardım Kurtarma sertifikası sahibi, İtibar Yönetim Enstitüsü Yönetim Kurulu üyesidir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. 2018 yılı Şubat ayından beri de MOBİNTEK Danışmanlık firmasındaki görevinin yanı sıra "Defne İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlık Hizmetleri Eğitim Ltd Şti" de İş Geliştirme Yöneticisi olarak görev almaktadır.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

Uzmanlık Alanları

Yeni iş ve Organizasyon Kurma
Kurumsal re-organizasyon
Kurumsal SWOT analizi
Firma dış denetim
Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi
Kişisel Verilerin Yönetimi Sistemi
Kişilsel Verilerin Korunması Uyumluluğu
Avrupa Birliği, Kalkınma Ajansı, KOSGEB, TÜBİTAK-TTGV-TEYDEB, TKDK-IPARD, KOSGEB, Konsolosluk/Büyükelçilik Hibe Destek Programları Danışmanlığı (Proje yazımı ve yürütme)

İş Geçmişi

2018 – Halen Defne Danışmanlık İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı Hizmetleri
2013 – Halen Direk.Net.Tr  İnternet Hizmetleri ( MOBİNTEK markasıdır )
2009 – Halen MOBİNTEK Danışmanlık Ltd. Şti. Kurucu Ortak & Genel Müdür
2007 – 2009 Termomed Makine Ltd Şti Genel Müdür
2005 – 2007 Çağatay Mensucat A.Ş. Genel Müdür
2003 – 2005 Sunteks A.Ş. Üretim ve Planlamadan Sorumlu Genel Müdür Yrd.
2001 – 2003 Hatırlatalim.com ( EBS ) Kurumsal Müşteriler Yöneticisi
2000 – 2001 Up Tekstil Ltd Şti Genel Koordinatör Yrd.
1999 – 2000 ÇALIŞKAN HOLDİNG Köytaş Tekstil Pazarlama Ltd Şti (ROMANS) Mağazalar Koordinatörü
1995 – 1999 Elektroterm Ltd. Şti. – Satış Pazarlama Sorumlusu
1994 – 1995 ÇALIŞKAN HOLDİNG Trust Sigorta ve Aracılık Hiz. Ltd Şti Pazarlama Yönetmen Yardımcısı